Založ si blog

chceš psíčka chceš mačičku…?

Prečo si kupujeme malé zvieratká, ktoré nám zlepšujú náladu, chceme sa o ne starať? Už nie sú tým čím boli voľakedy. Psy plnili akúsi funkciu mačky tiež. Trend rybičiek a vtáčikov prišiel neskôr. Vtáčiky sú pekné, farebné, ukľudňujúce? A rybičky? Domáci miláčik s ktorým sa nedá hrať. Iba sa na neho dívať. Čierny humor pre deti, ktorým nekuká z očí nič dobré.

A dnes?  Akú fuknciu plnia psy dnes?  Úbohé prešlachtené kreatúry poobliekané v značkovejších vecičkách ako má samotný pán , slúžiace ako doplnok k módnemu outfitu. Strážca domova? Smiešne, niektoré terajšie chúďatká nie sú schopné prežiť bez pána ani hodinu. Smutné, čo sme si my ľudia vyrobili pre náš komfort, módu a prenudené dni. S mačkami je to trocha iné, psy si dopomohli svojou oddanosťou. Mačkám sa ani šľachtením nepodarilo zobrať ich vychcanosť. No postupne sa z nich stáva čosi medzi psom a otrokom.  Už nechytajú myši, zariadi to várka „cyklónu B“ v každej „králikárni“ luxusných bytov. Domáci miláčikovia nám slúžia, ale dnes už iba na okrasu. Kdesi medzi tým existuje potešenie, radosť vybehať sa so svojím psíčkom, pohladkať mačičku. Lenže to je prílišné klišé na dnešnú dobu. Hady, jaštery, plazy najexotickejšieho druhu. Nehovoriac o pštrosoch, tigroch a pumách. Jééééj, aké pekné, v skutku. Domáci miláčikovia teda dnes môžu mať naozaj všakovakú podobu, fantázii a peňaženkám sa medze nekladú. Ale za každú cenu?

. presvedč.

20.10.2016

utopiť psa a s ním i svoju mačaciu dušu... každý deň si zúfalo žiadať o viac času... vzrušením plynie tisíckrát rýchlejšie, tak mi zas, strč prst do úst... pod nami priepasť, tisíca viac »

. zbytky.

17.01.2016

Ranné zore píše na rozmočený inkoust, papierom. Vločky milióna metafor života, padajú do mojej roztrhanej hrude. Hmla medzi stromami, hry a ľudia, ktorí ich tak ničia... pália. Slasť! Dym viac »

. podobnosť.

13.09.2015

Domov ostáva len ako pojem na stranách kníh, ktoré zapadávajú prachom. To čo časom vypáchne z človečiny a osobnosť zas vonia ináč. Spomienkové vône diaľav, toho bezdomového torza človeka. viac »

fico, vyhlasenie

Vysoké poplatky za energie začal regulátor opravovať

19.01.2017 20:00

Nové mesačné poplatky za plyn, elektrinu a vodu zaskočili ľudí na celom Slovensku. Regulačný úrad po tom, čo zdražovanie odmietol Fico, prisľúbil nápravu.

Trump, USA, voľby, prezident

Globálne firmy vytiahli národné heslá, boja sa Trumpových tweetov

19.01.2017 19:35

Svetové firmy sa aktívne pripravujú na éru nastupujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Kosovo, srbsko, vlak,

Kosovo žiada EÚ, aby odsúdila srbské provokácie

19.01.2017 19:05

Kosovský minister Hoxhaj napísal list rezortným kolegom v EÚ, USA a ďalších krajinách, v ktorom odsúdil "prejavy agresivity a provokácie" zo strany Srbska.

Barack Obama, Donald Trump,

Trump požiadal predstaviteľov Obamovej vlády, aby zotrvali na postoch

19.01.2017 19:01

Novozvolený prezident USA Trump požiadal približne 50 vysokopostavených predstaviteľov doterajšieho kabinetu Baracka Obamu, aby zostali na svojich postoch.

mishi

.nekonečno.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 77835x
Priemerná čítanosť článkov: 865x

Autor blogu

Odkazy