Založ si blog

chceš psíčka chceš mačičku…?

Prečo si kupujeme malé zvieratká, ktoré nám zlepšujú náladu, chceme sa o ne starať? Už nie sú tým čím boli voľakedy. Psy plnili akúsi funkciu mačky tiež. Trend rybičiek a vtáčikov prišiel neskôr. Vtáčiky sú pekné, farebné, ukľudňujúce? A rybičky? Domáci miláčik s ktorým sa nedá hrať. Iba sa na neho dívať. Čierny humor pre deti, ktorým nekuká z očí nič dobré.

A dnes?  Akú fuknciu plnia psy dnes?  Úbohé prešlachtené kreatúry poobliekané v značkovejších vecičkách ako má samotný pán , slúžiace ako doplnok k módnemu outfitu. Strážca domova? Smiešne, niektoré terajšie chúďatká nie sú schopné prežiť bez pána ani hodinu. Smutné, čo sme si my ľudia vyrobili pre náš komfort, módu a prenudené dni. S mačkami je to trocha iné, psy si dopomohli svojou oddanosťou. Mačkám sa ani šľachtením nepodarilo zobrať ich vychcanosť. No postupne sa z nich stáva čosi medzi psom a otrokom.  Už nechytajú myši, zariadi to várka „cyklónu B“ v každej „králikárni“ luxusných bytov. Domáci miláčikovia nám slúžia, ale dnes už iba na okrasu. Kdesi medzi tým existuje potešenie, radosť vybehať sa so svojím psíčkom, pohladkať mačičku. Lenže to je prílišné klišé na dnešnú dobu. Hady, jaštery, plazy najexotickejšieho druhu. Nehovoriac o pštrosoch, tigroch a pumách. Jééééj, aké pekné, v skutku. Domáci miláčikovia teda dnes môžu mať naozaj všakovakú podobu, fantázii a peňaženkám sa medze nekladú. Ale za každú cenu?

. presvedč.

20.10.2016

utopiť psa a s ním i svoju mačaciu dušu... každý deň si zúfalo žiadať o viac času... vzrušením plynie tisíckrát rýchlejšie, tak mi zas, strč prst do úst... pod nami priepasť, tisíca viac »

. zbytky.

17.01.2016

Ranné zore píše na rozmočený inkoust, papierom. Vločky milióna metafor života, padajú do mojej roztrhanej hrude. Hmla medzi stromami, hry a ľudia, ktorí ich tak ničia... pália. Slasť! Dym viac »

. podobnosť.

13.09.2015

Domov ostáva len ako pojem na stranách kníh, ktoré zapadávajú prachom. To čo časom vypáchne z človečiny a osobnosť zas vonia ináč. Spomienkové vône diaľav, toho bezdomového torza človeka. viac »

jemen

UNICEF: V Jemene je až pol milióna detí v ohrození života

27.03.2017 07:59

Pre vojnu, hlad, chorobámy a chudobu je v Jemene v ohrození života približne 462-tisíc detí. Od začiatku konfliktu v roku 2014 ide o nárast o 200 percent.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

Ivanka Trump

Ivanka Trumpová sa zúčastní na ženskom summite v Berlíne

27.03.2017 07:16

Ivanka Trumpová, dcéra prezidenta USA Donalda Trumpa, plánuje cestu do Nemecka, aby sa tam zúčastnila na summite o posilnení ekonomického postavenia žien.

dôchodok, dôchodca, penzia, peniaze

Výber všetkých úspor z II. piliera nebude pre každého

27.03.2017 07:00

Nie každý, kto na to bude mať nárok, si bude môcť po odchode do penzie vybrať peniaze z II. piliera hneď. Závisí to od konkrétnej DSS.

mishi

.nekonečno.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 79991x
Priemerná čítanosť článkov: 889x

Autor blogu

Odkazy