Založ si blog

chceš psíčka chceš mačičku…?

Prečo si kupujeme malé zvieratká, ktoré nám zlepšujú náladu, chceme sa o ne starať? Už nie sú tým čím boli voľakedy. Psy plnili akúsi funkciu mačky tiež. Trend rybičiek a vtáčikov prišiel neskôr. Vtáčiky sú pekné, farebné, ukľudňujúce? A rybičky? Domáci miláčik s ktorým sa nedá hrať. Iba sa na neho dívať. Čierny humor pre deti, ktorým nekuká z očí nič dobré.

A dnes?  Akú fuknciu plnia psy dnes?  Úbohé prešlachtené kreatúry poobliekané v značkovejších vecičkách ako má samotný pán , slúžiace ako doplnok k módnemu outfitu. Strážca domova? Smiešne, niektoré terajšie chúďatká nie sú schopné prežiť bez pána ani hodinu. Smutné, čo sme si my ľudia vyrobili pre náš komfort, módu a prenudené dni. S mačkami je to trocha iné, psy si dopomohli svojou oddanosťou. Mačkám sa ani šľachtením nepodarilo zobrať ich vychcanosť. No postupne sa z nich stáva čosi medzi psom a otrokom.  Už nechytajú myši, zariadi to várka „cyklónu B“ v každej „králikárni“ luxusných bytov. Domáci miláčikovia nám slúžia, ale dnes už iba na okrasu. Kdesi medzi tým existuje potešenie, radosť vybehať sa so svojím psíčkom, pohladkať mačičku. Lenže to je prílišné klišé na dnešnú dobu. Hady, jaštery, plazy najexotickejšieho druhu. Nehovoriac o pštrosoch, tigroch a pumách. Jééééj, aké pekné, v skutku. Domáci miláčikovia teda dnes môžu mať naozaj všakovakú podobu, fantázii a peňaženkám sa medze nekladú. Ale za každú cenu?

. presvedč.

20.10.2016

utopiť psa a s ním i svoju mačaciu dušu... každý deň si zúfalo žiadať o viac času... vzrušením plynie tisíckrát rýchlejšie, tak mi zas, strč prst do úst... pod nami priepasť, tisíca viac »

. zbytky.

17.01.2016

Ranné zore píše na rozmočený inkoust, papierom. Vločky milióna metafor života, padajú do mojej roztrhanej hrude. Hmla medzi stromami, hry a ľudia, ktorí ich tak ničia... pália. Slasť! Dym viac »

. podobnosť.

13.09.2015

Domov ostáva len ako pojem na stranách kníh, ktoré zapadávajú prachom. To čo časom vypáchne z človečiny a osobnosť zas vonia ináč. Spomienkové vône diaľav, toho bezdomového torza človeka. viac »

odpočúvanie, počítač, informatik, internet, kancelária

Der Spiegel: Nemecká tajná služba monitorovala zahraničných novinárov

24.02.2017 20:12

Nemecká Spolková spravodajská služba (BND) sledovala zahraničných novinárov vrátane tuctu pracovníkov britskej stanice BBC.

viktor orbán, orbán, maďarsko,

Dvojakú kvalitu potravín skúmajú už aj Česi a Maďari

24.02.2017 20:00

Maďarská vláda oznámila, že dala preveriť podozrenie na dvojaké štandardy pri kvalite sto druhov potravín, ktoré v Maďarsku predávajú zahraničné obchodné reťazce.

fico

Fico: Kiska má vymenovať troch chýbajúcich ústavných sudcov

24.02.2017 19:24

Vymenovať nových sudcov ústavného súdu má Kiska z tých kandidátov, ktorých už schválil parlament. Uviedol to premiér Fico.

Peniaze, jen, libra, dolár euro

Celosvetový štátny dlh dosiahne nové maximum 44 biliónov USD

24.02.2017 18:26

Celková výška štátneho dlhu vo svete tento rok dosiahne nové rekordné maximum viac ako 44 biliónov dolárov.

mishi

.nekonečno.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 78807x
Priemerná čítanosť článkov: 876x

Autor blogu

Odkazy