Založ si blog

. a skutočnosť? .

Nepamätať si radšej nič….. Telo uletelo pod tiažou bolesti, padalo na dno tak dlho …

A bolesť oslobodzovala, zlé čo existovalo, s krovu a chrastami vychádzalo slnko a svet dostával farby…. sa otvorili zrenice široké, na kožu, silou mocou mravy , tentokrát nemravné…. Ničí a páli , vie to…. Ktosi o nej raz povedal že ona je život….. Práve vtedy ho ona nemala….
Ktosi povedal, že je umelec…. No práve vtedy jej múzy mlčali…. A keď jej ktosi dal lásku….. Práve vtedy dávala ona, život samote…..
Ničí a páli, vie to…. Je oheň, voda, zem a zviera spiace v duši príliš dokonalého, pre tento svet, ukrytý v malíčku…..Stromoradie, a bezradná ulička …. Ešte počkať na múzy…. Tie ľahké mrchy…. So zelenou kožou, predpovedať si budúci alkoholizmus a chutiť tak sladko  slastne….. Ako spánok…. je z medu a čaju,  to mŕtve telo…
 Ach,  aká si boľavá, na duši páliš tmavé ryhy, so slzami uzatvárať prímerie , studené ruky obchytávajú tvoje nádhery…..plné srdce podať za odmenu , tou najhorúcejšou krvou v žilách , nôtiť a tancovať v prachu, zapadať , ako slnko nad cudzinou…. V hrdle hrča, ľúbiť ten štát na mape,  čo bol voľakedy trvalým bydliskom …. Vrané a divoké nápevy hudby smutne prekrásnej, slákom popod fúzky ťahať medový prísľub dobroty, že od nej nevie čo skôr, sa roztrhať, všetko a nikoho horko milovať…. ničiť a páliť…

Vedieť to.

. neprečítaný.

08.04.2017

Pod pažami zaseknuté háky, za ušami jeho oči ..., Vonku snežili lupene, tie prekliate, z kvetov jari... ... zabijú ťa... tráp moje zmysly , padám na hranu , jemne stekajú vlasy, prúdom do hrstí viac »

. presvedč.

20.10.2016

utopiť psa a s ním i svoju mačaciu dušu... každý deň si zúfalo žiadať o viac času... vzrušením plynie tisíckrát rýchlejšie, tak mi zas, strč prst do úst... pod nami priepasť, tisíca viac »

. zbytky.

17.01.2016

Ranné zore píše na rozmočený inkoust, papierom. Vločky milióna metafor života, padajú do mojej roztrhanej hrude. Hmla medzi stromami, hry a ľudia, ktorí ich tak ničia... pália. Slasť! Dym viac »

miloš zeman

Zeman bol v prvej 'debate' sám, s moderátorom vtipkoval

22.01.2018 22:33

Zeman žartoval o tom, že jeho prvou politickou chybou bolo, keď ako dieťa plakal kvôli smrti komunistického prezidenta Klementa Gottwalda.

Pápež František, Greg Burke

Pápež sa ospravedlnil za výroky obraňujúce čilského biskupa

22.01.2018 22:14

Biskup Juan Barros je podozrivý z krytia pedofilného kňaza Fernanda Karadimu.

Vladimir Putin

Pravoslávny biskup nebude voliť Putina, prezidenta nazval 'temnotou'

22.01.2018 21:01

Ide o prvý raz, keď sa vysokopostavený predstaviteľ pravoslávnej cirkvi postavil proti Putinovi. Doteraz cirkev stála jednotne za Putinom.

USA, Kapitol, Senát

Senátori sa dohodli na obnovení financovania amerických federálnych úradov

22.01.2018 19:40

Takzvaný shutdown ochromil činnosť mnohých vládnych inštitúcií v USA.

mishi

.nekonečno.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 87254x
Priemerná čítanosť článkov: 969x

Autor blogu

Odkazy