Založ si blog

. a skutočnosť? .

Nepamätať si radšej nič….. Telo uletelo pod tiažou bolesti, padalo na dno tak dlho …

A bolesť oslobodzovala, zlé čo existovalo, s krovu a chrastami vychádzalo slnko a svet dostával farby…. sa otvorili zrenice široké, na kožu, silou mocou mravy , tentokrát nemravné…. Ničí a páli , vie to…. Ktosi o nej raz povedal že ona je život….. Práve vtedy ho ona nemala….
Ktosi povedal, že je umelec…. No práve vtedy jej múzy mlčali…. A keď jej ktosi dal lásku….. Práve vtedy dávala ona, život samote…..
Ničí a páli, vie to…. Je oheň, voda, zem a zviera spiace v duši príliš dokonalého, pre tento svet, ukrytý v malíčku…..Stromoradie, a bezradná ulička …. Ešte počkať na múzy…. Tie ľahké mrchy…. So zelenou kožou, predpovedať si budúci alkoholizmus a chutiť tak sladko  slastne….. Ako spánok…. je z medu a čaju,  to mŕtve telo…
 Ach,  aká si boľavá, na duši páliš tmavé ryhy, so slzami uzatvárať prímerie , studené ruky obchytávajú tvoje nádhery…..plné srdce podať za odmenu , tou najhorúcejšou krvou v žilách , nôtiť a tancovať v prachu, zapadať , ako slnko nad cudzinou…. V hrdle hrča, ľúbiť ten štát na mape,  čo bol voľakedy trvalým bydliskom …. Vrané a divoké nápevy hudby smutne prekrásnej, slákom popod fúzky ťahať medový prísľub dobroty, že od nej nevie čo skôr, sa roztrhať, všetko a nikoho horko milovať…. ničiť a páliť…

Vedieť to.

. neprečítaný.

08.04.2017

Pod pažami zaseknuté háky, za ušami jeho oči ..., Vonku snežili lupene, tie prekliate, z kvetov jari... ... zabijú ťa... tráp moje zmysly , padám na hranu , jemne stekajú vlasy, prúdom do hrstí viac »

. presvedč.

20.10.2016

utopiť psa a s ním i svoju mačaciu dušu... každý deň si zúfalo žiadať o viac času... vzrušením plynie tisíckrát rýchlejšie, tak mi zas, strč prst do úst... pod nami priepasť, tisíca viac »

. zbytky.

17.01.2016

Ranné zore píše na rozmočený inkoust, papierom. Vločky milióna metafor života, padajú do mojej roztrhanej hrude. Hmla medzi stromami, hry a ľudia, ktorí ich tak ničia... pália. Slasť! Dym viac »

boston, protest,

V Bostone demonštrujú konzervatívci aj antifašisti, dochádza k drobným potýčkam

19.08.2017 20:07

V americkom Bostone sa v sobotu konajú dve súbežné demonštrácie.

vlak, cesta, zeleznica

Počet obetí železničného nešťastia v Indii stúpol na 23

19.08.2017 19:11

Počet obetí sobotňajšieho železničného nešťastia v indickom štáte Uttarpradéš stúpol na 23, ďalších najmenej 81 ľudí utrpelo zranenia.

Miroslav Lajčák

Poradcom Lajčáka v OSN bude ekonóm Jeffrey Sachs

19.08.2017 17:36

Americký ekonóm a profesor prestížnej Kolumbijskej univerzity v New Yorku Jeffrey Sachs bude pôsobiť ako externý poradca predsedu 72. Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov Miroslava Lajčáka.

Počasie zúčastnením počas festivalu prialo.

Tragédia na rakúskom festivale, na ľudí sa zrútil stan. Dvaja mŕtvi a 120 zranených

19.08.2017 16:17

Rakúske úrady v sobotu poobede aktualizovali počet zranených pri tragédii na festivale, na ktorom sa v piatok neskoro večer počas silnej búrky zrútil stan.

mishi

.nekonečno.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 84331x
Priemerná čítanosť článkov: 937x

Autor blogu

Odkazy