Založ si blog

. a skutočnosť? .

Nepamätať si radšej nič….. Telo uletelo pod tiažou bolesti, padalo na dno tak dlho …

A bolesť oslobodzovala, zlé čo existovalo, s krovu a chrastami vychádzalo slnko a svet dostával farby…. sa otvorili zrenice široké, na kožu, silou mocou mravy , tentokrát nemravné…. Ničí a páli , vie to…. Ktosi o nej raz povedal že ona je život….. Práve vtedy ho ona nemala….
Ktosi povedal, že je umelec…. No práve vtedy jej múzy mlčali…. A keď jej ktosi dal lásku….. Práve vtedy dávala ona, život samote…..
Ničí a páli, vie to…. Je oheň, voda, zem a zviera spiace v duši príliš dokonalého, pre tento svet, ukrytý v malíčku…..Stromoradie, a bezradná ulička …. Ešte počkať na múzy…. Tie ľahké mrchy…. So zelenou kožou, predpovedať si budúci alkoholizmus a chutiť tak sladko  slastne….. Ako spánok…. je z medu a čaju,  to mŕtve telo…
 Ach,  aká si boľavá, na duši páliš tmavé ryhy, so slzami uzatvárať prímerie , studené ruky obchytávajú tvoje nádhery…..plné srdce podať za odmenu , tou najhorúcejšou krvou v žilách , nôtiť a tancovať v prachu, zapadať , ako slnko nad cudzinou…. V hrdle hrča, ľúbiť ten štát na mape,  čo bol voľakedy trvalým bydliskom …. Vrané a divoké nápevy hudby smutne prekrásnej, slákom popod fúzky ťahať medový prísľub dobroty, že od nej nevie čo skôr, sa roztrhať, všetko a nikoho horko milovať…. ničiť a páliť…

Vedieť to.

. neprečítaný.

08.04.2017

Pod pažami zaseknuté háky, za ušami jeho oči ..., Vonku snežili lupene, tie prekliate, z kvetov jari... ... zabijú ťa... tráp moje zmysly , padám na hranu , jemne stekajú vlasy, prúdom do hrstí viac »

. presvedč.

20.10.2016

utopiť psa a s ním i svoju mačaciu dušu... každý deň si zúfalo žiadať o viac času... vzrušením plynie tisíckrát rýchlejšie, tak mi zas, strč prst do úst... pod nami priepasť, tisíca viac »

. zbytky.

17.01.2016

Ranné zore píše na rozmočený inkoust, papierom. Vločky milióna metafor života, padajú do mojej roztrhanej hrude. Hmla medzi stromami, hry a ľudia, ktorí ich tak ničia... pália. Slasť! Dym viac »

Praha

Česko napreduje, nemá však euro

23.10.2017 15:00

Voliči v Česku pri hlasovaní zohľadnili, že životná úroveň v krajine rastie, ale Nemecko je stále ďaleko.

sud,  lubos tiefenbach

Pojednávanie s expolicajtom Ľubošom Tiefenbachom v utorok nebude

23.10.2017 14:37

Expolicajt čelí obžalobe z trestných činov zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody.

nemo, pes, macron

Macronov pes si uľavil počas rokovania vlády, všetkých rozosmial

23.10.2017 14:29

"Stáva sa to častejšie?" spýtal sa so smiechom jeden z troch štátnych tajomníkov.

echo moskvy, zatknutie, moskva, rusko

Pobodali redaktorku ruského nezávislého rádia Echo Moskvy

23.10.2017 14:09

Ženu previezli do nemocnice, jej stav je podľa zdravotníkov stredne ťažký.

mishi

.nekonečno.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 85935x
Priemerná čítanosť článkov: 955x

Autor blogu

Odkazy